Close
Sledujte ma na

Koronavírus v Spojenom kráľovstve

Za posledných 24 hodín v UK zomrelo ďalších desať ľudí potom, ako im zistili pozitívne výsledky testov na koronavírus. Do 14. marca teda konečné číslo úmrtí vzrástol na 21.

Hlavný lekársky poradca vlády Spojeného Kráľovstva uviedol, že všetci pacienti patrili k rizikovým skupinám v rámci celého Anglicka.

Z 37 746 testovaných ľudí v Spojenom kráľovstve celkový počet potvrdených prípadov vzrástol na 1 140.

Táto správa prichádza v čase, keď vláda prezradila plány na zvýšenie počtu lôžok a ventilátorov Národnej zdravotnej služby (NHS) určených na liečbu ľudí.

Úlohou britských výrobných spoločnosti je zvýšenie výroby ventilátorov a ďalšieho lekárskeho vybavenia, zatiaľ čo NHS môže zakúpiť tisíce lôžok v súkromných nemocniciach.

Britský predseda parlamentu Boris Johnson v pondelok na tlačovej konferencii nabádal výrobcov, aby sa pripojili k „národnému úsiliu“ bojovať proti vírusu.

Downing Street povedala, že už spolupracuje s dodávateľmi zo Spojeného kráľovstva i zahraničia s cieľom zvýšenia dodávok ventilátorov pre svoj národ.

Pred časom Labouristická strana a únia GMB vyzvali vládu, aby použila prázdne lôžka v „plyšových súkromných nemocniciach“ na zmiernenie tlaku na NHS.

Prichádza to v čase, keď profesor Chris Whitty, hlavný lekársky poradca vlády Spojeného kráľovstva, upozornil, že zariadenia pre ľudí, ktorí sú odkázaní na kyslík a lôžka JIS, budú práve tými oddeleniami NHS, ktoré sa s rastúcou mierou výskytu ocitnú pod tlakom najskôr.

Medzitým sa prezident USA Donald Trump rozhodol pozastaviť verejnú dopravu osôb medzi USA a Spojeným kráľovstvom a Írskom.

Počas rokovaní Johnsona a Trumpa sa obaja vedúci predstavitelia tiež zhodli na „dôležitosti“ medzinárodnej spolupráce z dôvodu urýchlenia vývoja vakcíny.

Stáva sa tak v čase, keď Francúzsko nariadilo zatvoriť miesta, ktoré nie sú nevyhnutné pre zabezpečenie životných potrieb verejnosti, a požiadalo občanov, aby vychádzali von čo najmenej. Niekoľko európskych krajín zatvorilo svoje hranice či letiská.

 

Share

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *